Nezaradené

Má solárium pozitívne účinky na organizmus?

V tomto článku nájdete všetko dôležité, čo stojí za to vedieť pred prvou návštevou „solárka“. Napríklad, ako často ho navštevovať, či a aké sú pozitívne účinky solária alebo aké druhy solárii poznáme.. Čítaj ďalej a dozvieš sa viac 😊

Nádherne opálená pokožka, ako keby ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky na havajských ostrovoch, a to kedykoľvek v roku? O tom sníva nie jeden človek a prečo by aj nie, keď je to také jednoduché 😊 A dokonca sa kvôli tomu nemusíte trmácať na druhý koniec sveta a utratiť celý majetok, pretože Vám na to stačí pár „sedení“ v soláriu.

Poďme sa ale najprv pozrieť, aké typy solárii vlastne poznáme: 

    • horizontálne (opaľovanie prebieha v polohe na chrbte)
    • vertikálne (opaľovanie prebieha v stojacej polohe)
    • turbo solárium (model solária, ktorý má zabudovaný chladiaci systém a zabezpečuje rýchle opálenie)

Nie je to však tak dávno, kedy dorazila „horúca“ novinka v podobe Kolária čo je, jednoducho povedané, solárium spojené s kolagénovou terapiou. Viac informáciu sa dozvieš tu Čo je kolárium

Vráťme sa ale späť a poďme sa pozrieť na výhody, ktoré nám pobyt v soláriu môže priniesť. Medzi pozitívne účinky solária patrí:

    • zmiernenie emocionálneho stresu (zvyšuje vylučovanie dopamínu a endorfínu);
    • prispôsobenie tela a príprava pokožky na prirodzené opálenie v letnom období;
    • prevencia kožných ochorení (napr. atopickej dermatitídy, psoriázy, ichtyózy);
    • posilnenie imunitného systému (aktivuje imunitné bunky);
    • zníženie hladiny cholesterolu a cukru v krvi.

A ako často by sme mali navštevovať solárium? 

Solárium sa odporúča navštevovať maximálne 3x za týždeň – nie viac a nie viac dní po sebe. Frekvencia a trvanie návštev solárií závisí aj od typu našej pokožky a jej odtieňa. Štandardná procedúra pozostáva z cca 10 sedení, pričom medzi každým sedením by mala byť min. jeden deň prestávka. 

Taktiež ľuďom, ktorý majú svetlejší odtieň pleti by sme odporučili, ale aspoň zo začiatku, max. 5 minút v soláriu, aby sa predišlo spáleniu pokožky. 

Neoddeliteľnou súčasťou pri návšteve solária by mala byť aj vhodná kozmetika do solária, ktorá nie len že zintenzívni finálny výsledok, ale pleť bude žiarivejšia, jemnejšia a hnedšia. V neposlednom rade má aj ochranný účinok proti spáleniu pokožky, prípadne jej vysušeniu. Hebký a hydratačný efekt zaisťuje zmes minerálov a vitamínov, ktorá sa ukrýva v každej fľaši, stačí si len vybrať 😊

*Prosím majte však na pamäti, že ani s návštevou solária to netreba preháňať. Solárium môže byť dobrý sluha, no zlý pán a pri jeho častej návšteve môžu negatíva prevýšiť všetky benefity .

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *